RC0603FR-07475KL
Mfr.Part #
RC0603FR-07475KL
Description
RES 475K OHM 1% 1/10W 0603
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Power (Watts) :
0.1W, 1/10W
Resistance :
475 kOhms
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±1%